למה שלט אלחוטי?

במהלך השנים השימוש במערכות פיקוד אלחוטיות הולך וגובר ככל שהטכנולוגיה מתקדמת. אז מה הוא פיקוד אלחוטי בעצם?

פיקוד אלחוטי הינו מערכת שמאפשרת לשלוט על מכונות או מכשירים מרחוק, באמצעות שלט אלחוטי או יחידת בקרה אלחוטית. המערכת משתמשת בטכנולוגיות אלחוטיות כגון תדרי רדיו, תדרי אינפרא-אדום או תדרי רשת אלחוטית להעברת הפקודות מהשלט למכשיר המרוחק. פיקודים אלחוטיים נמצאים בשימוש במגוון רחב של תחומים כמו ביתי, תעשייתי, בנייה, תאורה, אבטחה ועוד. לינקס פתרונות אלחוט הינה חברה המתמחה בפיקוד אלחוטי בתחומי התעשיה לכל המשתמע מכך.
ישנם יישומים רבים בתעשייה שניתן לשלוט בהם באמצעות פיקוד אלחוטי. כמה דוגמאות לישומים אלה כוללות:

1. מערכות אוטומציה תעשייתית: בתעשיות שונות, פיקוד אלחוטי יכול לשלוט על מערכות אוטומציה תעשייתיות, כגון מכונות ייצור, רובוטים תעשייתיים, מערכות תפעול ועוד.

2. שליטה במערכות תאורה ותצוגה: פיקוד אלחוטי משמש לשליטה במערכות תאורה תעשייתיות ומערכות תצוגה, כמו ביתיות או בתחום הפרסום והפרזנטציות.

3. מערכות אבטחה ובקרת גישה: פיקוד אלחוטי משמש במערכות אבטחה תעשייתיות לשליטה במערכות התראה, מערכות גילוי תנועה ונעילת דלתות במרחק.

4. שליטה במערכות חשמל ואלקטרוניקה: פיקוד אלחוטי משמש לשליטה ובקרה במערכות חשמליות ואלקטרוניות, כגון מערכות מיקוד, מערכות אודיו ווידאו, מערכות מתח ועוד.

5. שליטה ממרחק באמצעות שלט אלחוטי במכונות תעשייתיות, מכבשים, מדחסים בכדי לייצר סביבת עבודה בטוחה יותר למפעיל 6. שליטה מרחוק באמצעות שלט על סוגים שונים של מנופי משאיות, מתקני הרמה או עגורנים תעשייתים כגון עגורני שער, עגורני גשר, עגורני צריח ועוד….

שתפו את הכתבה

כתבות נוספות

שלט למנוף: חשיבותו ושימושו

שלט למנוף הוא כלי חשוב בתחום המנוף החשמלי והוא משמש לשליטה ובקרה על פעולות המנוף מרחוק. בעזרת השלט, המשתמש יכול להפעיל את המנוף, לשנות את גובה המנוף, לשלב פעולות מיוחדות ולבצע מספר פונקציות נוספות בצורה נוחה ומרחוק.

פיקוד אלחוטי פרופורציונלי

מה זה בדיוק פיקוד אלחוטי פרופורציונלי ומה ההבדל ממערכות פיקוד ON/OFF